safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Fincantieri i Navantia postanawiają zacieśnić współpracę w dziedzinie obrony europejskiej

Fincantieri i Navantia osiągnęły porozumienie w sprawie protokołu ustaleń (MoU), aby wzmocnić swoje relacje i zbadać wspólne korzyści z poszerzonej współpracy w dziedzinie marynarki wojennej i obrony europejskiej.

Obie firmy, które są pierwszorzędnymi referencyjnymi stoczniami europejskimi, ocenią przyszłe możliwości dla włoskiej i hiszpańskiej marynarki wojennej, w tym rozwój wspólnych projektów i udział w rozwoju przyszłych niszczycieli i innych platform morskich, które będą częścią przyszłych Europejskich Sił Obronnych .

Podpisanie umowy odbędzie się w środę, 3 listopada , w Navantia stoisko na wystawie FEINDEF w Madrycie, przez General Manager Naval zbiorników Wydziału Fincantieri Giuseppe Giordo i Navantia przewodniczący Ricardo Domínguez.

Navantia i Fincantieri współpracują już w ramach programu Europejskiej Korwety Patrolowej (EPC), która jest jak dotąd najważniejszą inicjatywą morską w ramach projektu Stałej Współpracy Strukturalnej (PESCO) wraz z francuską Grupą Morską.

Giuseppe Bono, dyrektor generalny Fincantieri, stwierdził: „ Od dawna zgadzamy się, że aby sprostać globalnym wyzwaniom przyszłości, potrzebujemy solidnej i długotrwałej współpracy w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa na poziomie europejskim. więc nasz kontynent będzie mógł odgrywać coraz ważniejszą rolę i ta umowa zmierza w tym kierunku. Dlatego jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że możemy nadać treść planowi, którego nie można już odkładać i zbudować ścieżkę współpracy opartą na ważnych programach obu marynarek wojennych ”.

Prezes Navantii, Ricardo Domínguez, podkreślił „prawdziwą możliwość współpracy, jaką stanowi niniejszy protokół ustaleń, ponieważ jest to pierwsze podpisane przez obie firmy na tym poziomie io tak ambitnym zakresie ”. „ Naszym celem jest wzmocnienie europejskiej obrony i wzmocnienie pozycji europejskiego przemysłu obronnego i uważamy, że umowy takie jak nasze torują drogę do tego celu ”.

źródło: Navantia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY