safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

exactEarth dostarczy zaawansowane usługi AIS dla programu wykrywania ciemnych statków MDA

exactEarth Ltd. informuje, że podpisał umowę z MDA na świadczenie zaawansowanych usług danych satelitarnych AIS w ramach niedawno ogłoszonego programu MDA dotyczącego wykrywania ciemnych statków („DVD”) dla rządu Kanady. Program DVD jest przeznaczony do wykrywania i identyfikowania statków, które wyłączyły transpondery AIS i biorą udział w nielegalnych, nieraportowanych i nieuregulowanych połowach („IUU”).

Połowy NNN to globalny problem, który powoduje znaczne straty ekonomiczne – szacowane na 23 miliardy dolarów rocznie przez Departament Rybołówstwa i Oceanów Kanady – i prowadzi do znacznych szkód dla światowej populacji rybackiej i siedlisk. exactEarth jest częścią projektu kierowanego przez MDA, który wspiera zobowiązanie rządu Kanady do pomocy w powstrzymywaniu połowów NNN za pomocą technologii satelitarnej do lokalizowania tak zwanych „ciemnych celów”, czyli takich, których transpondery AIS zostały wyłączone. Zgodnie z warunkami umowy z MDA, exactEarth będzie dostarczać zaawansowane globalne usługi danych satelitarnych AIS w celu wsparcia pilotażowych prób programu DVD.

„ExactEarth współpracuje z globalną społecznością rybacką od dziesięciu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia naszych stosunków z MDA i bycia częścią tego wiodącego projektu, aby pomóc rządowi Kanady w jego ważnej walce z IUU, ”Powiedział Peter Mabson, prezes i dyrektor generalny exactEarth. „IUU to problem globalny i dokładny Zaawansowany satelitarny AIS i możliwości śledzenia małych statków Ziemia stanowią ważne i wszechstronne źródło informacji w czasie rzeczywistym, pomagające wykrywać i lokalizować statki, które mogą być zaangażowane w tego typu nielegalne zachowania”.

„MDA z przyjemnością odgrywa kluczową rolę w pomaganiu rządowi Kanady w umocnieniu pozycji lidera w zapobieganiu IUU” – powiedział Minda Suchan, wiceprezes Geointelligence, MDA. „Połączenie wiodących w branży danych satelitarnych AIS exactEarth z obrazowaniem z satelitów, takich jak RADARSAT-2, jest ważną częścią identyfikacji ciemnych celów i sprostania temu globalnemu wyzwaniu. Dzięki rządowi Kanady i naszym partnerom tego typu statki będą miały znacznie większe trudności z unikaniem wykrycia w przyszłości ”.

Źródło: exactearth

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

POZOSTAŁE ARTYKUŁY