safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Dbanie o bezpieczeństwo na Globalnym Południu

Utrzymanie bezpieczeństwa kluczowych morskich szlaków handlowych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia rozwoju gospodarczego i dobrobytu globalnego Południa. Pierwszy komitet sterujący programu wspierającego bezpieczną nawigację i bezpieczeństwo na Południowym Atlantyku i Oceanie Indyjskim odbył się (19-20 stycznia), z udziałem online i osobiście.

Spotkanie zapewniło uczestnikom pomoc we wzmocnieniu ich strategicznych kierunków. Komitet sterujący uzgodnił narzędzia monitorowania służące do oceny ogólnych wyników programu, w tym strony finansowej, komunikacji i metod sprawozdawczości. Wydarzenie dotyczyło również szeregu zagadnień, w tym przepisów dotyczących bezpieczeństwa portów, systemu wymiany danych dotyczących ładunku i pasażerów oraz zdolności reagowania organów ścigania w regionie.

Program dotyczący bezpieczeństwa portów i żeglugi we wschodniej i południowej Afryce oraz w regionie Oceanu Indyjskiego jest sponsorowany przez Unię Europejską pod ogólnym kierownictwem strategicznym Komisji Oceanu Indyjskiego (MKOl). Projekt jest realizowany przez IMO wspólnie z Międzynarodową Organizacją Policji Kryminalnej (INTERPOL) oraz Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC).

W spotkaniu wzięli udział urzędnicy z dziewięciu krajów-beneficjentów*, a także przedstawiciele organizacji międzynarodowych i partnerów wdrażających: IMO, INTERPOL i UNODC.

źródło: IMO

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała