safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Ćwiczenia zarządzania kryzysowego Port2021

W piątek 19.11.2021 r. w Porcie Gdynia obyły się ćwiczenia, które podzielono na dwa epizody.

Pierwszy, rozgrywany na terenie Portu Wojennego Gdynia epizod, zakładał pożar jednostki pływającej spowodowany atakiem terrorystycznym oraz zwalczanie szerokiego spectrum skutków takie zdarzenia.

W drugim epizodzie, ten sam sprawca skierował się do Portu Gdynia, gdzie działał w myśl zasady active shooter. Wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Portu Gdynia natychmiast rozpoczęły poszukiwania, które zakończyły się ujęciem sprawcy, który wcześniej zdążył „ranić” 6 osób. Gdy zagrożenie zostało zażegnane do pracy przystąpiła  Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto, która nie tylko odnalazła wszystkich rannych, ale również udzieliła im niezbędnej pierwszej pomocy!

Bardzo się cieszymy, że możemy współpracować nie tylko z grupą pasjonatów, ale przede wszystkim profesjonalistów. Ćwiczenia praktyczne są najlepszą metodą weryfikacji procedur i pozwalają na zidentyfikowanie oraz wyeliminowanie słabych stron systemu bezpieczeństwa. Dodatkowo pozwalają doskonalić współpracę między podmiotami, które potencjalnie, już w przypadku rzeczywistych zdarzeń, mogą spotkać się na miejscu działania.

źródło: Port Gdynia

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała