safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ClassNK publikuje wytyczne dotyczące pojazdów ROV / AUV

Wodące towarzystwo klasyfikacyjne ClassNK opublikowało „Wytyczne dla pojazdów ROV / AUV”, które podsumowują wymagania dotyczące osiągów i bezpieczeństwa zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych (ROV) i autonomicznych pojazdów podwodnych (AUV) w ramach swojej działalności mającej na celu zaspokojenie potrzeb przemysłu związanych z ustanowienie norm bezpieczeństwa dla innowacyjnych technologii i certyfikacja stron trzecich.

Do tej pory ROV i AUV były wykorzystywane głównie do badań oceanograficznych i rozwoju morskich złóż ropy i gazu, ale w ostatnich latach ich wykorzystanie jako środka do utrzymania przybrzeżnych instalacji wiatrowych i rurociągów stale rośnie. Chociaż wykorzystanie pojazdów typu ROV i AUV rośnie na całym świecie, nie wdrożono jeszcze żadnej międzynarodowej standaryzacji takich technologii, a wykorzystanie pojazdów typu ROV i AUV zostało w większości ograniczone do niektórych dziedzin.

Mając to na uwadze, aby przyczynić się do bezpiecznego i efektywnego użytkowania pojazdów ROV / AUV, ClassNK opracowało wytyczne, które określają wymagania dotyczące wyposażenia i podstawowych elementów, które są ogólnie wymagane do eksploatacji tych pojazdów, a także środki ostrożności i środki bezpieczeństwa, oparte na wiedzy uzyskanej podczas eksperymentów demonstracyjnych z ekspertami i firmami podejmującymi zaawansowane wysiłki.

Wytyczne wyjaśniają również powiązane terminy, klasyfikacje i przykłady wykorzystania, aby można je było wykorzystać jako materiał wprowadzający do pojazdów ROV / AUV. W celu wdrożenia specyficznych przypadków zastosowań ROV, obejmują one wymagania wobec dostawców usług ROV, a także procedury stosowania podczas przeglądów statków, takich jak przeglądy na wodzie, wewnętrzne oględziny kadłuba zatopionych przedziałów i weryfikację uszkodzeń. Załączniki zawierające fragmenty odpowiednich przepisów i wyniki eksperymentów demonstracyjnych w zastosowaniu zdalnie sterowanych pojazdów podwodnych do przeglądów statków są również dostarczane w celach uzupełniających.

Uznając, że wykorzystanie pojazdów typu ROV / AUV zostanie rozszerzone w różnych dziedzinach, społeczeństwo będzie zbierać opinie i informacje zwrotne z branży oraz będzie kontynuować aktualizację wytycznych w celu zaspokojenia potrzeb w zakresie opracowywania norm bezpieczeństwa i certyfikacji przez podmioty zewnętrzne.

Źródło: ClassNK

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała