safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Chińscy hakerzy nadal aktywnie atakują indyjski port w wojnie cieni

Co najmniej jedno połączenie otwarte przez chińskich hakerów sponsorowanych przez państwo z systemem sieciowym indyjskiego portu jest nadal aktywne, nawet jako władze blokować próby penetracji krajowego sektora elektrycznego, według amerykańskiej firmy, która zaalarmowała urzędników.

Od wtorku Recorded Future może zobaczyć „uścisk dłoni” – wskazujący na wymianę ruchu – między grupą powiązaną z Chinami a indyjskim portem morskim – powiedział Stuart Solomon, dyrektor operacyjny firmy. Recorded Future nazywa grupę RedEcho i twierdzi, że skierowała na cel aż 10 podmiotów znajdujących się w indyjskiej sieci energetycznej, jak a także dwa porty morskie, kiedy firma po raz pierwszy powiadomiła indyjski zespół reagowania na awarie komputerowe w lutym 10. Większość z tych połączeń działała jeszcze w lutym 28, powiedział Salomon.

„Nadal istnieje aktywne połączenie między napastnikiem a napastnikiem” – powiedział Solomon, odnosząc się do portu. „To wciąż się dzieje”.

Rzecznik indyjskiego ministerstwa elektroniki i technologii informacyjnych nie był od razu dostępny do komentowania. „Bez żadnego dowodu oczernianie konkretnej strony jest nieodpowiedzialnym zachowaniem i złym zamiarem” – powiedział w środę w Pekinie rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych Wang Wenbin.

Według Recorded Future, które śledzą początek krwawej potyczki między żołnierzami indyjskimi i chińskimi na przejściu granicznym w Himalajach, włamania do infrastruktury krytycznej Indii mają miejsce co najmniej od połowy ubiegłego roku. Od tego czasu władze federalne i stanowe Indii kłócą się o to, czy cyberatak był przyczyną październikowego załamania się sieci energetycznej, która zaopatruje Bombaj, awarię, która spowodowała zatrzymanie centrum finansowego na kilka godzin, wpływając na giełdy, transport. sieci i tysiące gospodarstw domowych.

Źródło: Times of India

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała