safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Biden nakazuje „największe uwolnienie rezerw ropy w historii Ameryki” w celu obniżenia cen

Prezydent USA Joe Biden ogłosił 1 kwietnia wieczorem plany dotyczące, jak się mówi, największego uwolnienia ze strategicznych rezerw ropy naftowej w amerykańskiej historii 1 miliona baryłek dziennie przez sześć miesięcy w celu obniżenia cen gazu na dystrybutorze.

W swoim przemówieniu Biden ujawnił dwupunktowy plan, który obejmuje natychmiastowe działanie poprzez uwolnienie rezerw i wezwanie do całkowitego zmniejszenia zależności od paliw kopalnych i przyspieszenia przejścia na czystą energię.

W czwartek Biden zezwolił na uwolnienie 1 miliona baryłek dziennie przez następne sześć miesięcy – ponad 180 milionów baryłek – ze Strategic Petroleum Reserve . Jest to największe uwolnienie z rezerw od czasu powstania w 1975 roku, w środku zimnej wojny, i drugie od wybuchu wojny na Ukrainie.

Obecnie w rezerwie znajduje się 568 milionów baryłek w czterech lokalizacjach w południowej Luizjanie i Teksasie.

Przypominamy, że Stany Zjednoczone i 30 innych krajów będących członkami Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) na początku marca zobowiązały się do uwolnienia łącznie 60 milionów baryłek ropy z rezerw strategicznych w celu ustabilizowania światowych rynków energii. Z łącznej liczby 60 milionów Stany Zjednoczone zobowiązały się do uwolnienia 30 milionów baryłek ropy ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej.

To ostatnie wydanie ogłoszone przez Bidena w czwartek jest częścią dwuczęściowego planu, mającego na celu złagodzenie cen gazu na dystrybutorze i zakończenie ery zależności i niepewności oraz położenie nowych fundamentów pod prawdziwą i trwałą niezależność energetyczną Ameryki.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak OPEC i jego sojusznicy, w tym Rosja, potwierdzili, że trzymają się istniejącej umowy, aby stopniowo zwiększać produkcję po spotkaniu w czwartek . Na spotkaniu OPEC stwierdził, że „perspektywa wskazywała na dobrze zrównoważony rynek i że obecna zmienność nie jest spowodowana przez czynniki fundamentalne, ale przez trwające wydarzenia geopolityczne”.

Podobny wniosek wyciągnięto na poprzednim posiedzeniu OPEC na początku marca, kiedy ceny ropy gwałtownie rosły po rozpoczęciu rosyjskiego ataku na Ukrainę.

Kolejnym ważnym szczegółem pochodzącym od OPEC jest fakt, że na Nadzwyczajnym 183. posiedzeniu Konferencji OPEC zatwierdził on ze skutkiem natychmiastowym zastąpienie MAE przez Wood Mackenzie i Rystad Energy jako źródła wtórne wykorzystywane do oceny wydobycia ropy w krajach członkowskich OPEC .

Tymczasem MAE zaplanowała nadzwyczajne spotkanie, które odbędzie się w piątek w celu omówienia uwolnienia rezerw strategicznych.

Koszt zakazu rosyjskiej ropy

Biden zidentyfikował Putina jako jedną z głównych przyczyn wysokich cen gazu, obok Covid-19, i przypomniał, że Stany Zjednoczone już zakazały importu rosyjskiej ropy , mówiąc, że było to właściwe. Jednak zakaz niósł ze sobą koszty, ponieważ rosyjska ropa schodzi z globalnego rynku, podaż ropy spada, a ceny rosną.

Dlatego pierwszą częścią planu jest natychmiastowe zwiększenie podaży ropy.

Na początku tego miesiąca sekretarz ds. energetyki USA Jennifer Granholm wezwała firmy gazowe i naftowe do zwiększenia produkcji w celu ustabilizowania rynku po globalnym kryzysie energetycznym zaostrzonym przez atak Rosji na Ukrainę.

Zwracając się do producentów ropy i gazu w USA, Biden powiedział, że niektórzy już ogłosili, że zwiększają natychmiastową produkcję, ale niektóre firmy są dość dosadne.

„Nie chcą zwiększać podaży, bo podwyżka cen Putina oznacza wyższe zyski. Jeden z dyrektorów generalnych przyznał nawet, że nie obchodzi ich, czy cena baryłki ropy wzrośnie do 200 dolarów za baryłkę. Nie zamierzają zwiększać produkcji” – powiedział Biden.

„Mówię: wystarczy. Dość obsypywania inwestorów nadmiernymi zyskami, wypłat i wykupów, kiedy Amerykanie patrzą, świat patrzy.

Przyznając, że sam jest kapitalistą i nie ma problemu z osiąganiem dobrych zysków przez korporacje, Biden podkreślił, że firmy mają obowiązek wykraczający poza ich akcjonariuszy: wobec klientów, społeczności i kraju.

Aby pomóc w realizacji pierwszej części planu, prezydent wezwał do polityki „wykorzystaj lub strać” , jeśli chodzi o niewykorzystane i zatwierdzone zezwolenia na ropę, mówiąc, że osoby siedzące na niewykorzystanych dzierżawach i nieczynnych szybach będą musiały albo rozpocząć produkcję, albo zapłacić cenę za ich bezczynność.

Uznając, że firmy potrzebują miesięcy, a nie dni, aby zwiększyć produkcję, podkreślił wagę drugiej części planu.

Według Bidena wypuszczanie 1 miliona baryłek dziennie przez następne sześć miesięcy jest wojennym pomostem do zwiększenia podaży ropy do czasu, gdy produkcja wzrośnie jeszcze w tym roku. Według Bidena jest to zdecydowanie największe uwolnienie z narodowej rezerwy w jego historii. Stany Zjednoczone wykorzystają dochody ze sprzedaży ropy teraz do uzupełnienia zapasów Strategic Petroleum Reserve, gdy ceny będą niższe, aby przygotować się na przyszłe sytuacje kryzysowe.

Biden zauważył, że uwolnienie było skoordynowane z sojusznikami i partnerami na całym świecie, a inne kraje zobowiązały się wypuścić na rynek dziesiątki milionów dodatkowych baryłek .

To pierwsza część planu.

Amerykańska niezależność energetyczna

Druga część planu polega na ogłoszeniu prawdziwej amerykańskiej niezależności energetycznej w dłuższej perspektywie , „abyśmy nigdy więcej nie musieli zajmować się tym problemem” – powiedział Biden.

Wzywając do całkowitego zmniejszenia zależności od paliw kopalnych, Biden stwierdził: „Musimy wybrać długoterminowe bezpieczeństwo zamiast wrażliwości energetycznej i klimatycznej. Musimy podwoić nasze zaangażowanie w czystą energię i stawić czoła kryzysowi klimatycznemu z naszymi partnerami i sojusznikami na całym świecie”.

Twierdzi, że sposobem na to jest przekazanie swojego planu, który jest obecnie przed Kongresem Stanów Zjednoczonych, aby przyspieszyć przejście do przyszłości czystej energii , która jest realizowana w Ameryce dzięki amerykańskim produktom i amerykańskim wartościom.

Dlatego Biden wydał dyrektywę mającą na celu wzmocnienie gospodarki czystej energii , mówiąc, że użyje ustawy o produkcji obronnej, aby zabezpieczyć amerykańskie łańcuchy dostaw materiałów krytycznych, które są wykorzystywane w akumulatorach pojazdów elektrycznych i magazynowaniu energii odnawialnej: lit, grafit, nikiel , i więcej.

„Musimy zakończyć naszą długoterminową zależność od Chin i innych krajów, jeśli chodzi o środki, które zasilą przyszłość. I użyję każdego narzędzia, jakie mam, aby to się stało ”- powiedział Biden, obiecując, że budowanie przyszłości czystej energii wyprodukowanej w Ameryce pomoże chronić bezpieczeństwo narodowe , pomoże w walce ze zmianami klimatu i pomoże zapewnić, że Ameryka stworzy miliony miejsc pracy dla przyszłych pokoleń.

Najważniejsze jest to, jak stwierdził Biden, że między zwiększeniem produkcji w krótkim okresie a zmniejszeniem popytu w długim okresie, kraj może uwolnić się od zależności od importowanej ropy z całego świata.

Warto również przypomnieć, że w zeszłym tygodniu USA zgodziły się w tym roku dostarczyć do UE 15 mld metrów sześciennych LNG w ramach wysiłków na rzecz zapewnienia i wzmocnienia europejskiego bezpieczeństwa energetycznego, zmniejszenia uzależnienia od rosyjskich paliw kopalnych i zmniejszenia ogólnego uzależnienia Europy od gazu.

źródło: Offshore Energy

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała