safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Barry wraca na Morze Południowochińskie

Od porucznika Samuela Hardgrove, USS Barry Public Affairs

Po przeprowadzeniu w tym roku czwartego rutynowego tranzytu przez Cieśninę Tajwańską niszczyciel pocisków kierowanych USS Barry (DDG 52) klasy Arleigh Burke powrócił na Morze Południowochińskie, aby przeprowadzić operacje bezpieczeństwa morskiego i promować pokój i stabilność w regionie. „Stała obecność na Morzu Południowochińskim ma zasadnicze znaczenie dla zachowania wolności i otwartości.

Po przeprowadzeniu w tym roku czwartego rutynowego tranzytu przez Cieśninę Tajwańską niszczyciel pocisków kierowanych USS Barry (DDG 52) klasy Arleigh Burke powrócił na Morze Południowochińskie, aby prowadzić operacje bezpieczeństwa morskiego i promować pokój i stabilność w regionie.

„Ćwiczenia przeprowadzone podczas MALABARU dały możliwość zwiększenia naszej interoperacyjności i umocnienia naszych morskich partnerstw z Indiami, Australią i Japonią” – powiedział kapitan Elaine Collins, dowódca 9. Dywizjonu Niszczycieli. „Nasza zdolność do uzupełniania statków na morzu, prowadzenia ostrzału na żywo ćwiczenia i komunikowanie się między sobą, statek na statek, demonstrują naszą współpracę i wspólne cele w zakresie wspierania bezpieczeństwa i stabilności w regionie Indo-Pacyfiku ”.

„Stała obecność na Morzu Południowochińskim ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania wolnego i otwartego regionu Indo-Pacyfiku” – powiedział Cmdr. Chris Gahl, dowódca Barry’ego. „Wolność wszystkich narodów w poruszaniu się po wodach międzynarodowych jest niezwykle ważna. Wczorajszy tranzyt Barry’ego przez Cieśninę Tajwańską zapewnił wszystkim narodom prawo do handlu i komunikacji na Morzu Południowochińskim. ”

„To niewiarygodne, ile łodzi rybackich i kupców przepływa i prowadzi działalność na tych wodach każdego dnia” – powiedział porucznik Jordan Brooks, jeden z oficerów Barry’ego na pokładzie. „Aby realizować naszą misję bezpiecznie, skutecznie i profesjonalnie, Barry nieustannie pracuje jako zespół, jest zawsze czujny i komunikujący się”.

Niszczyciele pocisków kierowanych Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych przydzielone do 15 Dywizjonu Niszczycieli, największej eskadry niszczycieli USA, utrzymują stałą obecność na Morzu Południowochińskim. W listopadzie tego roku po raz piąty w ramach rozmieszczenia w 2020 r. Barry przeprowadził rutynowe operacje na Morzu Południowochińskim.

„W kwietniu tego roku Barry przeprowadził operację Freedom of Navigation (FON) wokół Wysp Paracel, a następnie spotkał się z ekspedycyjną grupą uderzeniową USS America w celu przeprowadzenia operacji na Morzu Południowochińskim” – powiedział porucznik Cmdr. Timothy Baker, oficer planów i taktyki Barry’ego. „Niezależnie od tego, czy działa samodzielnie, czy jako część większej grupy, Barry służy jako bardzo widoczny symbol przytłaczającej siły, jaką Stany Zjednoczone mogą użyć, aby pokonać agresję”.

Utrzymując stałą obecność na Indo-Pacyfiku, Barry przepłynął w tym roku ponad 65 000 mil morskich i uczestniczył w ośmiu międzynarodowych ćwiczeniach i szkoleniach wraz z partnerami z Australii, Kanady, Japonii i Republiki Korei. Niedawno Barry brał udział w ćwiczeniu Keen Sword, dwuletnim ćwiczeniu mającym na celu zwiększenie gotowości bojowej i interoperacyjności między Japonią a Stanami Zjednoczonymi, przy jednoczesnym zacieśnieniu stosunków i wykazaniu determinacji USA we wspieraniu interesów sojuszników i partnerów w regionie w zakresie bezpieczeństwa.

Barry zostaje wysłany do Yokosuki w Japonii i przydzielony do 15. Eskadry Niszczycieli. Barry jest w trakcie operacji 7 Floty w celu wsparcia wolnego i otwartego Indo-Pacyfiku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała