safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

Australijski samolot SAR zrzuca materiały awaryjne do frachtowca

W ciągu ostatnich pięciu dni Australijski Urząd Bezpieczeństwa Morskiego zorganizował interwencję medyczną dla rannego na pokładzie frachtowca na Oceanie Indyjskim.

W sobotę wieczorem Spliethoff tweendecker Dolfijngracht wezwał pomoc w drodze około 1000 mil morskich od wybrzeży Australii Zachodniej. Członek załogi doznał poważnych poparzeń w wypadku na pokładzie i potrzebował pomocy medycznej.

Centrum reagowania kryzysowego AMSA w Canberze koordynowało reakcję z innymi agencjami obronnymi i cywilnymi, aby zapewnić pomoc i zapewnić stabilność ofierze do czasu, gdy statek będzie mógł dotrzeć do portu. AMSA wysłała samolot patrolowy Challenger z Perth w celu zrzucenia na statek wyposażenia medycznego i utworzyła połączenie pomocy telemedycznej, aby ocenić stan członka załogi.

„Naszą misją było zapewnienie dobrego samopoczucia poszkodowanemu członkowi załogi oraz bezpieczna koordynacja ewakuacji medycznej. Kiedy statek znajduje się daleko od lądu, AMSA wykorzystuje wszystkie dostępne zasoby do wspierania swoich misji poszukiwawczych i ratowniczych ”- powiedział kierownik służb ratunkowych AMSA James Fryday.„ Poprosiliśmy o pomoc Australijskie Siły Obronne, które zleciły Królewskiej Australijskiej Marynarce Wojennej planowany statek. ewakuacja medyczna na statek. „

We wtorek zespół medyczny Royal Australian Navy składający się z dwóch lekarzy, jednej pielęgniarki i trzech dodatkowych pracowników wszedł na pokład okrętu interwencyjnego statku Besant , specjalnego przeznaczenia obsługiwanego przez prywatnego wykonawcę w imieniu RAN. Spotkali się z Dolfijngracht później tego samego dnia, przenieśli na pokład i zapewnili pomoc medyczną marynarzowi, gdy frachtowiec płynął do portu.

W środę Dolfijngracht przybył do Fremantle, a ofiara została przewieziona na brzeg w celu przewiezienia do szpitala. Statek odpłynął, kierując się do portu w Portland.

Źródło: maritime executive

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała