safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

ATAK PIRATÓW W ZACHODNIEJ AFRYCE

foto: Marine Traffic

Ataki piratów nasilają się coraz bardziej. Z doniesień wynika, że podczas rejsu z Lome do Bata, płynący pod banderą maltańską PORT GDYNIA ( IMO 9526459) w dniu 21 grudnia na pokład dostała się nieznana liczba napastników.

Szczegóły dotyczące załogi pozostają w tym momencie nieznane.

Przypomina się wszystkim statkom, że profil ryzyka jest KRYTYCZNY, co wskazuje, że ataki są bardzo prawdopodobne, spodziewane codziennie.

W ciągu ostatnich 5 tygodni nastąpiła fala incydentów, która doprowadziła do podwyższenia ratingu ryzyka dla Zatoki Gwinejskiej HRA do poziomu CRITICAL. Wzrostowi profilu ryzyka towarzyszyło ponadto wydanie ostrzeżenia o nieuchronnym ataku przez milenijną grupę roboczą ds. zarządzania kryzysowego (MDAT-GoG) obejmującego wody obszarów F, E, D należących do ECOWAS.

Zaleca się, aby statki pływały na tym obszarze w podwyższonej pozycji ciała, zachowując najwyższy poziom czujności, a jednocześnie wdrażając tam, gdzie to możliwe, pełne utwardzanie / łagodzenie skutków zgodnie z BMP Afryka Zachodnia. Ponadto IMB zaleca, aby statki w miarę możliwości pozostawały na morzu o długości co najmniej 200nm-250nm.

źródło: Dryadglobal

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała