safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

400 pasażerów opuściło pokład po utknięciu promu na Wyspach Alandzkich

Ponad 400 pasażerów i załogi utknęło na pokładzie promu V iking Grace , który w sobotę osiadł na mieliźnie na fińskich Wyspach Alandzkich.

Viking Grace był w drodze między Sztokholmem a Turku w sobotnie popołudnie. Osiadła na mieliźnie około 1549 godzin tuż za portem w Mariehamn, stolicy archipelagu Wysp Alandzkich. Warunki w momencie uziemienia były złe, z silnymi wiatrami i wzburzonym morzem.

Źródło: canva.com

Według fińskiej straży przybrzeżnej inspekcja nurkowa wykazała, że ​​ze statku nie wycieka paliwo ani nie nabiera wody. Nie zgłoszono żadnych obrażeń, a agencja podjęła decyzję o pozostawieniu na noc 331 pasażerów i 98 członków załogi na pokładzie.

W nocy w sobotę statek został pomyślnie odholowany z brzegu i wprowadzony do portu w Mariehamn. W niedzielę rano, po inspekcji, fińskie władze morskie i stowarzyszenie klasowe statku ustaliły, że prom może przewozić pasażerów o własnych siłach bez ryzyka. Pasażerowie udający się na Wyspy Alandzkie wysiadali w Mariehamn, a ci zmierzający do Turku – gdzie Viking Grace wejdzie do stoczni w celu kontroli i naprawy – mogli pozostać na pokładzie.

Viking Grace przybył do Turku później w niedzielę. Dwa z jej przyszłych rejsów zostały odwołane, a zostanie tymczasowo zastąpiony przez Gabriellę od poniedziałku .

Źródło: maritime executive

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała