safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

B+R+Armia, Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych

OBR CTM S.A uczestniczył w Forum Innowacyjności Sił Zbrojnych 2021 w Wojskowej Akademii Technicznej, którego główną ideą jest promowanie działalności badawczo-rozwojowej realizowanej na rzecz obszaru obronności i bezpieczeństwa naszego kraju.

Organizatorami wydarzenia są : Ministerstwo Obrony Narodowej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Wojskowa Akademia Techniczna.

Prezes Zarządu OBR CTM S.A. Marcin Wiśniewski wziął udział w panelu dyskusyjnym dot. European Defence Fund (EDF), który służyć będzie finansowaniu wspólnych prac badawczych i rozwojowych w zakresie sprzętu wojskowego i technologii obronnych.Odwołując się do doświadczenia CTM w realizacji projektów badawczych w zakresie badań nad obronnością, chociażby programu PADR finansowanego przez EDA, prezes Wiśniewski opowiedział o planach oraz możliwościach zaspokojenia potrzeb wojska z funduszy EDF.

„Patrzę na projekty w ramach EDF dwutorowo. Z jednej strony jest to dla naszego ośrodka badawczo-rozwojowego szansa na rozwój kompetencji technologicznych i badawczych, z drugiej zaś mamy możliwość wsparcia Sił Zbrojnych RP w obszarze nowoczesnych technologii i rozwiązań.”- powiedział prezes Wiśniewski.

źródło: OBR CTM S.A.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała