safety.stoczniowy.pl

twoje źródło informacji

10 porwanych z frachtowca w delcie rzeki Nigru

W czwartek piraci weszli na pokład frachtowca w pobliżu Pennington FPSO, tuż przy wybrzeżu delty rzeki Nigru. 10 członków załogi zostało porwanych.

Według Praesidium International, przybrzeżny frachtowiec banderą St. Kitts Mediolan pod płynął wzdłuż wybrzeża z Koko do Douala w Kamerunie w czasie zdarzenia. Około 2000 godzin statek zwolnił, a następnie dryfował do godziny 05:30 następnego dnia rano. Potwierdzono, że 10 członków załogi zostało porwanych.

Prezydium zwróciło uwagę na niedawne zamieszki na lądzie w delcie Nigru, które można przypisać bojowniczej grupie znanej jako zreformowani Avengers z delty Nigru. Ponadto presja egzekwowania prawa na pełnym morzu może motywować grupy piratów do wycofywania się na mniej strzeżone wody przybrzeżne Nigerii.

„Wielokrotne interwencje fregaty włoskiej marynarki wojennej Martinengo na głębokim morzu mogą skłonić [pirackie grupy akcji] do zwrócenia ich uwagi na bardziej miękkie cele zlokalizowane bliżej wybrzeża Afryki Zachodniej, gdzie floty międzynarodowe mają mniejsze zdolności operacyjne ze względu na ramy prawne” – powiedział Praesidium.

Według Dryad Global jest to szósty jak dotąd incydent związany z wejściem na pokład na własnych morzach terytorialnych Nigerii w tym roku. W ciągu 2020 r. Znacznie większa liczba abordaży i porwań miała miejsce dalej w Zatoce Gwinejskiej, w tym wiele u wybrzeży sąsiednich państw.

Źródło: maritime executive

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Admin

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

19 i 20 czerwca załogi śmigłowców ratowniczych Mi-14PŁ/R i W-3WARM Anakonda ewakuowały pasażerów wycieczkowca oraz

Admin

Z sercem na pokładzie

W czwartek (9.06) załoga samolotu transportowo – desantowego M28B z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała